Özyeğin Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölümü olarak bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz ve konusunu “sokakta sanat” olarak belirlediğimiz Etkileşimi Yakala 2017 Lise Öğrencileri Dijital Fotoğraf Yarışması’na 36 farklı ilden, 171 lise öğrencisi katıldı. Metin Çavuş (ÖZÜ Öğretim Üyesi), Pelin Kırca (Sanatçı), Ömer Orhun (YTÜ Öğretim Üyesi), Özlem Özkal (ÖZÜ Öğretim Üyesi) ve Serkan Taycan’dan (Sanatçı) oluşan seçici kurul gönderilen 417 fotoğraf arasından yarışmayı kazananları belirledi. Etkileşimi Yakala 2017’nin ödül töreni ve sergi açılışı, yarışmayı kazanan lise öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katılımıyla 30 Mayıs 2017 tarihinde Özyeğin Kampüsü’nde gerçekleştirildi. ÖzÜ İletişim Tasarımı Bölümü olarak lise öğrencilerini gelecek yıl Etkileşimi Yakala 2018’e de bekliyoruz!
Ödül Kazananlar
- Yarışma Birincisi: Mustafa Tunçer (İstanbul Üsküdar Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Yarışma İkincisi: Ekin Ezgi Mart (Osmaniye-Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Yarışma Üçüncüsü: Emre Yıkar (Hatay-İskenderun İbni Sina Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
Özel Mansiyon Ödüllerine Layık Görülenler:
- Beyza Nur Akçay (Antalya Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız İmam Hatip Lisesi) “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Nilay Küçük (Hatay-İskenderun İbni Sina Anadolu Lisesi) “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
Sergilenmeye Layık Görülen 30 Eser:
- Ada Dikici (Kocaeli TEVİTÖL Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi), ”Terpsikhore” adlı çalışmasıyla.
- Arda Haznedar (İzmir Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi), “gecenin yalnız sanatçısı” adlı çalışmasıyla.
- Arda Haznedar (İzmir Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi), “seçilmiş sanatçı” adlı çalışmasıyla.
- Barkın Şimşek (Kocaeli TEVİTÖL Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi), “Denge” adlı çalışmasıyla.
- Behiç Turhan (Alanya Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Behiç Turhan (Alanya Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Bengüsu Koç (Ankara Ali-Hasan Coşkun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Beyza Nur Akçay (Antalya Hacı Dudu Mehmet Gebizli Kız İmam Hatip Lisesi), “Sanat ruhu” adlı çalışmasıyla.
- Ceren Dilber (İstanbul-Kartal Sabiha Gökçen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Dilara Koç (İstanbul-Kartal Sabiha Gökçen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi), “Karanlığın İçindeki Yalnızlık” adlı çalışmasıyla.
- Doğa Ünlü (İstanbul Robert Koleji), “The Flipped Umbrella” adlı çalışmasıyla.
- Doğa Ünlü (İstanbul Robert Koleji), “Burning Inside” adlı çalışmasıyla.
- Ekin Ezgi Mart (Osmaniye-Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Elif Sevindir (Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), “Küçük Çalgıcılar” adlı çalışmasıyla.
- Emre Yıkar (Hatay-İskenderun İbni Sina Anadolu Lisesi), “isimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Emre Yıkar (Hatay-İskenderun İbni Sina Anadolu Lisesi), “isimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Gamze Nur Yıldırım (İzmir-Buca Şerife Bacı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi), “isimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Gülseren Erüstündağ (Burdur Mehmet UZAL Sosyal Bilimler Lisesi), ” Sanatla Yeniden Hayat Bulan” adlı çalışmasıyla.
- Gülsinem Gövler (Hatay-Kırıkhan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), “Gülümseyen Çizgilerle Gülen Çocuk ” adlı çalışmasıyla.
- İdil Zeynep Atlı (İzmir Buca Şerife Bacı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi), “isimsiz” adlı çalışmasıyla.
- İrem Bayazıt (İstanbul Kartal Sabiha Gökçen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Oğuzhan Mücahit KESKİN (Açık Öğretim Lisesi), “Mural” adlı çalışmasıyla.
- Mustafa TUNÇER (İstanbul Üsküdar Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Nilay Küçük (Hatay-İskenderun İbni Sina Anadolu Lisesi), “İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Onur Yel (Kocaeli TEVİTÖL Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi), “ İsimsiz” adlı çalışmasıyla.
- Yağmur Aydın (İstanbul Kartal Sabiha Gökçen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi), “Darbukacı kız-1” adlı çalışmasıyla.
- Yağmur Ünal (Kocaeli TEVİTÖL Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi), “Hangisine yetişeyim şaşkın” adlı çalışmasıyla.
- Yusuf Emre Keskin (Malatya Aslantepe Mesleki ve Tekniki Anadolu Lisesi), “Grafiti” adlı çalışmasıyla.
- Z. Dicle Bayram (Aydın Adnan Menderes Anadolu Lisesi), “Derin” adlı çalışmasıyla.
- Z. Dicle Bayram (Aydın Adnan Menderes Anadolu Lisesi), “İçimizdeki Çocuk” adlı çalışmasıyla.
Seçici Kurul
Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, fotoğrafların sahipleri hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmayan aşağıdaki 5 kişilik bir Seçici Kurul tarafından, maskeli denetim (blind review) yöntemiyle değerlendirilmiştir:
- Metin ÇAVUŞ, Özyeğin Üniversitesi, İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi
- Pelin KIRCA, Sanatçı
- Ömer ORHUN, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Öğretim Üyesi
- Özlem ÖZKAL, Özyeğin Üniversitesi, İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi
- Serkan TAYCAN, Sanatçı.
İletişim ve Dökümantasyon
- Yasemin Yıldırım, Özyeğin Üniversitesi, İletişim Tasarımı Araştırma Görevlisi