Etkileşimi Yakala 2016 Lise Öğrencileri Dijital Fotoğraf Yarışması için yapılan seçici kurul toplantısı sonucunda, yarışmaya gönderilen 119 eser arasından aşağıdaki lise öğrencilerinin ve fotoğraflarının ödüllendirilmesine karar verilmiştir:
Ödülleri / Awards
Yarışma Birincisi: Yağmur Ünal (TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi) “Zincir” isimli çalışmasıyla.
Yarışma İkincisi: Alperen Kaplan (Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi) “Oyun” isimli çalışmasıyla.
Yarışma Üçüncüsü: Özge Çay (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Sıra Bende” isimli çalışmasıyla.
Özel Mansiyon ödülü: İrem Bayazıt (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Şevkat” isimli çalışmasıyla.
Sergilemeye hak kazanan fotoğraflar
- Alperen Kaplan (Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi) “Oyun” isimli çalışmasıyla.
- Alperen Kaplan (Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi) “El Arabası” isimli çalışmasıyla.
- Alperen Kaplan (Otakçılar Anadolu İmam Hatip Lisesi) “Misket” isimli çalışmasıyla.
- Ayşe Bahar Akgün (Kandilli Kız Anadolu Lisesi) “Vivian” isimli çalışmasıyla.
- Berrin Tiryaki (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Sokağın Yeni Çocukları” isimli çalışmasıyla.
- Cansu Özge Çuha (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Oyuna Davet” isimli çalışmasıyla.
- Cansu Özge Çuha (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Köşebaşı Bekçileri” isimli çalışmasıyla.
- Çisil Fırat (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “İki Çatal Bir Bağ” isimli çalışmasıyla.
- Çisil Fırat (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “İsimsiz” isimli çalışmasıyla.
- Dilara Koç (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Evrensel Mutluluk” isimli çalışmasıyla.
- Ece Akar (Kadıköy Anadolu Lisesi) “İsimsiz 1” isimli çalışmasıyla.
- Ece Akar (Kadıköy Anadolu Lisesi) “İsimsiz 2” isimli çalışmasıyla.
- Gizem Parım (Bandırma Anadolu Lisesi) “Futbol Zamanı” isimli çalışmasıyla.
- İntizar Erva Aluç (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Üç Arkadaş” isimli çalışmasıyla.
- İntizar Erva Aluç (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Oyun” isimli çalışmasıyla.
- İrem Altınbilek (Fatih Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi) “Saklambaç” isimli çalışmasıyla.
- İrem Bayazıt (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Son Çocuk”isimli çalışmasıyla.
- İrem Bayazıt (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Şevkat” isimli çalışmasıyla.
- Meltem Karaca (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Küçük Ressam” isimli çalışmasıyla.
- Nida Esma Yıldırım (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Eski Çocukluk” isimli çalışmasıyla.
- Oya Başak Çevik (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Yeşil Bilyeler” isimli çalışmasıyla.
- Özge Çay (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Sıra Bende” isimli çalışmasıyla.
- Özge Çay (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Taksimde Bir Çocuk” isimli çalışmasıyla.
- Özlem Teke (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Paylaşmak Güzeldir” isimli çalışmasıyla.
- Taha Akkülah (Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi) “Sıra Sende” isimli çalışmasıyla.
- Yağmur Ünal (TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi) “Zincir” isimli çalışmasıyla.
- Zeynel Abidin Dağtekin (Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi) “Seyyar Dönme Dolap” isimli çalışmasıyla.
- Zeynel Abidin Dağtekin (Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi) “Topunuzu Keserim Diyen Dede İyi Gününde” isimli çalışmasıyla.
- Zeynel Abidin Dağtekin (Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi) “Basket ve Kutsal Ruh” isimli çalışmasıyla.
- Zeynep Turan (Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) “Nefes” isimli çalışmasıyla.
Seçici Kurul Üyeleri:
- Metin ÇAVUŞ, Özyeğin Üniversitesi, İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi.
- Gürkan MIHÇI, Kadir Has Üniversitesi, İletişim Tasarımı Bölümü, Öğretim Üyesi.
- Ömer ORHUN, Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Öğretim Üyesi.
- Özlem ÖZKAL, Özyeğin Üniversitesi, İletişim Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi.
- Yasemin YILDIRIM, Özyeğin Üniversitesi, İletişim Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi.